Będąc na Kaszubach odwiedź Kaszubskie Oko!

Będąc na Kaszubach odwiedź Kaszubskie Oko!

Kaszuby to jeden z tych terenów Polski, który w turystyce stawia na różnorodne możliwości relaksu oraz kontakt z przyrodą. Osiąga się to tutaj nie tylko poprzez inwestycje promujące spędzanie czasu na świeżym powietrzu, jak np. szlaki rowerowe, czy ścieżki spacerowe, ale także dzięki ciekawym pomysłom, które mogą być atrakcyjne dla całych rodzin. Kaszubskie Oko to właśnie jedno z takich miejsc. Kryjący się pod tą nazwą kompleks turystyczno-rekreacyjny to doskonałe miejsce na spędzenie kilku godzin, spokojnie podziwiając otoczenie i czerpiąc satysfakcję z każdego punktu oferty, jaką ma dla swoich gości to wyjątkowe miejsce w Gniewinie.

Gdzie leży Gniewino?

Nie będzie dużą przesadą, jeśli stwierdzimy, że Gniewino to wioska, która znajduje się w centrum terenów kaszubskich. Jej najbliższą okolicę stanowią Jezioro Żarnowieckie, Wejherowo, Kostków oraz relatywnie rzecz biorąc również Morze Bałtyckie. Nie jest to jednak teren całkowicie zapomniany, gdyż stawiając na rozwój turystyki Gniewino posiada obecnie swoje luksusowe Centrum Sportowo-Konferencyjne. Hotel Mistral Sport**** może być znany szerszemu gronu przyjezdnych np. z goszczenia podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku reprezentacji Hiszpanii. Co prawda szum medialny spowodował, że nazwa ta zaczęła się kojarzyć również z zatruciem pokarmowym uczniów szkół na terenie gminy, które korzystały z wyżywienia w swoich placówkach edukacyjnych, a które przygotowywał właśnie Mistral. Oskarżenia rozwiano jednak pod koniec listopada zeszłego roku, a z oficjalnego oświadczenia wydanego na potrzeby rozstrzygnięcia sprawy, możemy dowiedzieć się, że źródło zakażenia infekcją pokarmową nie zostało dotąd ustalone, a sprawa jest w toku. Ponadto Centrum Sportowo-Konferencyjne w Gniewinie momentalnie zareagowało na całą sytuację, umożliwiając Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu z Wejherowa, przeprowadzenie odpowiednich badań, całkowicie zamykając na ten czas swoją ofertę gastronomiczną. Odbywająca się tu w dniach 17-18.11.2016 inspekcja nie wykazała źródła zakażenia ani w kuchni, ani z winy personelu przygotowującego posiłki – dzięki temu hotelowa restauracja może obecnie działać już według dawnego harmonogramu i zadbać o komfort swoich gości. Obok Mistrala biegnie natomiast pasaż spacerowy, którym właśnie można dostać się do Kaszubskiego Oka.

Atrakcje Kaszubskiego Oka

By w pełni zrozumieć, czym jest kaszubskie Oko i jaki potencjał tkwi w jego atrakcjach, należało by uzmysłowić sobie, na co możemy liczyć odwiedzając to miejsce. Wybierając się tu pieszo, rowerem lub autem trafiamy do kompleksu, którego atrakcje zostały rozmieszczone na planie tworzącym rysunek oka. Centrum, odgrywające rolę źrenicy zajmuje tu wieża widokowa, której konstrukcja przypomina klepsydrę z zadaszonym tarasem obserwacyjnym znajdującym się na jej szczycie. Na górę można się dostać na dwa sposoby – pokonując schody tej 44 metrowej konstrukcji lub przy pomocy windy. Ze szczytu można natomiast wypatrzyć szeroką panoramę okolicy, w której skład wchodzą elektrownia wodna, farma wiatraków, Jezioro Żarnowieckie, a przy dobrej pogodzie także Bałtyk. Poza tym rodzinną rozrywkę i wspólnie spędzony czas urozmaicają tutaj:
– rozstawione na terenie całego kompleksu makiety dinozaurów i kaszubskich olbrzymów, noszących miano Stolemów,
– restauracja z lokalnymi specjałami,
– mini golf zakładający się z 18 dołków,
– ogromna szachownica z figurami,
– place zabaw (np. stylizowany na statek korsarzy) oraz mini park linowy, dla co bardziej energicznych maluchów.
Cena za wstęp to tylko kilka złotych, więc warto znaleźć czas na poznanie tego miejsca goszcząc na Kaszubach – i to z tak atrakcyjnej perspektywy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *